AnasayfaPortalKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

paylaşımlar

YazarMesaj
oski
Seviye 1
Seviye 1

Erkek

MesajKonu: paylaşımlar   23/3/2008, 04:13

sevgili arkadaşlarım bu kısmı açmam gerektiğini düşündüm. geçenlerde polonyalı bir kızla cafe doturuken sohbet döndü dolaştı dine geldi ve bana siz neden çok eşe sahipsiniz ayrıca kadınları sürekli dövüyorsunuz dediğinde ben inanılmaz derecede şaşırıp kaldım. daha sonra bizim dinimzde böyle kurallar olmadığını bunları nerden duyduğunu sordum. bi arkadaşından duyduğunu ve islam dinini böyle bildiklerini söyledi bana tabi ki beni gibi bir insan bunların hepsine cvp verdim. yani arkadaşlar kısaca söylemek istediim buralarda bizi çok yanlış anlıyorlar ve eğer buray gelecek aarkadaşlar varsa lüfen bütün herşey hakkında bilgileri olsun.
Kullanıcı profilini gör
kemetin

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   23/3/2008, 15:03

bizde avrupalıları anne-babalarıyla ilişkiye giren eşcinseller olarak tanıyorz... söyleseydin ona, filmlerden-kulaktan kulağa yayılan bi kültürle o kadar yaşaması bile mucize.
almanlar pinti olmaz, komşularında içtikleri kahvelerin parasını ödemezler...
ingilizler (emin olun) türklerden daha misafirperverlerdir...
yunan halkı bizden nefret etmez (aşırı militanlar hariç tabe), kızlarıda güzel olur =P sizde onları sevin Very Happy
fransız erkekleride eşlerine sağdıklardır (sevdilermi adam gibi severler yani)
kısacesı bütün dünya insanları aynıdır aslında. nasıl avrupalılar bizi yanlış tanıyosa, bizde onların bi çok özelliğini yanlış biliyoruz. "tükler çok misafirperver, sıcakkanlı insanlardır".... tamam sıcakkanlıdır ama bitek bize has bi özellik değildir.
not: burdan çıkaracağımız ders; osman'ın dediği gibi avrupa bizi yanlış tanıyo ama bizde onları yanlış tanıyo olabiliriz. Razz
Kullanıcı profilini gör
NaShit
Kurucu
Kurucu

Erkek
Lakap : SatiRist

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   25/3/2008, 01:28

Osman zaten AvrupaLıLaRın bize nasıL bi önyaRgıyLa baktıkLaRını az çok biLiyoRuz..Bunda kısmen batıLı basının tezgahı kısmen de guRbetçi vatandaşLaRımızın etkisi vaR sanıRm..KemaL biz de onLaRı yanLış tanıyoRuz demiş ama bence bu cepheden bakınca bu o kadaR da önemLi diiL,batıLı geneL topLumLaRın kaRşısında sen onLaRı yanLış tanısan ne oLuR?! kaLdı ki o adamLar sinema fiLmLeRi vs. gibi aktiviteLeRLe geRekLi RekLam ve pRopagandayı fazLasıyLa yapıyoLaR..MeseLa sıRf fiLmLeRde göRdü die boynuna hac takan çok insan tanıdım ben Wink
TüRkiye sabaha kadaR RekLam yapsın,didinsin,kendini yıRtsın yine de bu duRumun deişecei yok,deiştiRmioLaR çünkü..Bence TüRkiye'nin batıcılık denilen dış poLitikasını gözden geçiRmesi Lazım,yeniden yoRumLayıp anLaması Lazım..BatıcıLık küLtüReL anLamda onLaRı takLit etmek mi ya da "bakın biz de sizin gibiyiz" die daLkavukLuk yapmak mı die düşünmek Lazım..AB Fonu'ndan paRa kopaRtmak için anayasayı onLaRa göRe düzenLemek mi die kaRaR veRmek Lazım..çok şeyden vazgeçip çok şeye yeniden başLamak Lazım!!

Kullanıcı profilini gör http://www.uiforum.tk
oski
Seviye 1
Seviye 1

Erkek

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   26/3/2008, 17:13

kardeşim naşit senin söylediğin şeylerin bir çoğuna katılıyorum ama hani bizi dış politikamızı değiştirmemiz lazımdır demişssin ya kardeşim burada katılmıyorum sana... evet belki başka konularda kesinlikle dış politikamızda yanlışlar var ama bu konuda kimse türkiye nin şu andaki dış politikası ile ilgili bişey söylemiyorlar yanı bizi yanlış anlamalarındaki tek neden Türkiye Cumhuriyetinin geçmişidir. heeşekkür ederimp bu fikirler geçmişe dayanarak söylüyorlar siz zamanında şu yapmıştınızz osmanlı devletinin din anlayışı böyleydi diye kelimelerle konuşuyorlar... ama ne olursa olsun şimdiki Türkiye ye bakarsak tabi senin dediklerin kesinlikle doğru kardeşim. bilgini paylaştığın için teşekkür ederim.
Kullanıcı profilini gör
constantine
Yönetici
Yönetici

Erkek

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   28/3/2008, 03:18

baba batıyı ornek alalım ama kendımızı unutmadan eger turkıye batıya degıl de doguya donseydı su an ortadogunun ve avrasyanın hakımı olabılırdık.cunku ab ye rakıp olabılecek bı orta asya bırlıgı kurulabılırdı ama olmuyo.cunku Turkıyenın dıs polıtıka stratejısı ıyı yurtulemıyo.ayrıca bız Turkıyenın reklamını ıyı yapamıyouz.neden dersenız fılm sektorunde ABD bırıncı.sanayı urunlerınde keza ole.teknoljı urunlerınde Japonya ve ABD.bız de ne var hammadde var ama ısgucumuz yok.devlet ozellestırmelerle,bazı arsaları yabancılara kıralayarak(keza genelde turıtık bolgelerde cıkan yangınlar dıs gucler tarafından yapılmıstır)bunların ustunden yukunu attıgını zannettı ama olmadı.daha cok ıssızlık oranı arttı.refah oranı dusuyo artıyo dıyolar ama o ozel alana gore...devlet sektorunde refah gıtgıde dusuyor...
Kullanıcı profilini gör
NaShit
Kurucu
Kurucu

Erkek
Lakap : SatiRist

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   30/3/2008, 21:34

Osman kaRdeşim ya tam okumadın ya da yanLış anLadın, dış poLitika deişsin die bi çabam oLmadı zaten. Dış poLitika yeniden gözden geçiRiLsin ve batıcıLık kavRamının anLamı öğReniLsin dioRum ben! Ayrıca kaLdı ki batıcıLık deniLen poLitika doğuya sıRtını dönmek anLamına geLmemeLi.. En basitinden Kafkasya dersinde Çimnaz Hanım'ın anLattıkLaRından aLıntı yapaRak söyLüoRum, Ermenistan'da Rusya'nın üsLeRi vaRken ve Rusya'yLa çok ii bağLantıLaRa sahipken aynı zamanda ABD'de çok ii Lobi yapıLanmasına sahip bu adamLaR, aVrupa'da desen yine aynı keza takıR takıR soykıRım heykeLLeRi dikioLaR.. Yani asLoLan sadece batıya dönüp de geRisini unutmak diiLdiR. Yakın geçmişte Türkmenbaşı'nın TüRkiye'yLe göRüşmeyi Reddettiğinde söyLediği Laf vaR ya hani "TüRkiye ne zaman batının tasmasını çıkaRıp geLiR, o zaman göRüşüRüz." die; işte oLay buRda yatıo..ÖnemLi oLan onLaRın tasmasını takmak diiL, onLaR gibi tasma taktıRacak haLe geLmek..batıcıLıktan ******'ün kastı bu oLsa geRek..

zifir22

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   31/3/2008, 23:12

burda konuya bende gireyim barii şimdi tartışmada biraz yablışlar var tabi birincisi avrupa zaten bizi hiç avrupalı görmedi ki türkiyenin avrupa birliği macerasında fransanın ve almanyanın faşizan tutumlarını hepimiz görüyoruz naşitçiğim orta asya ülkelerinden betıcılık tahayyülü bizimki gibi degil onlar batıcılık yolunu sadece ekjonomik anlamda ğinşa ediorlar toplumsal olarak batı normlarına sahip degiller bak halili analcığın maklesi vardı ya diorki adam "his last revulation make a citizen european approach the turkısh nationa identity"yani avrupalı bir kimlik özlemi var türkiyede bu baglamda realist acıdan bakarsak biz onları öle görmüoruz bütün batı filmlerinde bunu birebir görüoruz amerikalılar özellikle feodaliteden gecmediği için muhafazakarlık kavramı o kadarda derin degil yani liberal muhafazkarlık desek yeridir.
Kullanıcı profilini gör
zifir22

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   31/3/2008, 23:17

ayrıca osman dostum bak bir kere islam zaten 4 eşli bir yapıya nüsaaade ediyor yani bu konu tartışma götürmez sanırım sen duygusal yaklaşmışsın 2.cisi türkiyede kırsalda koca dayagı yiyenlerin sayısı %37 kentte ise %18 yani buda gercek malesef
Kullanıcı profilini gör
sellcuk
Seviye 1
Seviye 1

Erkek
Lakap : uzun

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   3/4/2008, 22:49

bence hepimiz doğru şeylerden bahsediyoruz ama iş sadece islamla batıyla veya başka birşeyle değil bizim insan olmamızla alakalı bence. çünkü biz kendimizze nasıl davranılmasını istiyorsak diğer insanlarada öyle davranmalıyız ve kendimizi geliştirip herkese gerçekleri göstermemiz gerekiyor. belkide bizim en büyük sorunumuz bu. çalışmadan birşeyler yapma isteği. öğrenmeden öğretme isteği
Kullanıcı profilini gör
romeo
PATRON
PATRON

Erkek
Lakap : junior

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   11/4/2008, 05:37

ilkerciim asya birliği diosunda şangay işbirliği örgütü kuruldu asyada...bunun günümüz dünyasında asyaya ne faydası var..güçlü olan çin ve rusyanın politikalarını kullanabilmesi için bi araç konumunda olan bu örgüt avrupa birliği gibi, güçlü devletlerin hizmetine çalısmaktadır.AB ye üye olup da zor durumda olan devlet yok mu? zayıf devletler herzaman piyon olmaya mahkumdur..yani yeni bir asya birliği kurulsa da Türkiye belki piyon olmicak ama başat güç de olmicaktır...acıkcası doğuya yönelmek bana pek cazip gelmıo.ha bu yanlıs anlasılmasın gidip de AB veya ABD nin köpegı olalım demıorum..sadece kendimizi, gücümüzü ve tarih de neler yaptıklarımızı hatırlayıp ona göre hareket edelim diorum
romeo
PATRON
PATRON

Erkek
Lakap : junior

MesajKonu: Geri: paylaşımlar   11/4/2008, 05:40

ayrıca arkadaslar hepinizin yorumları cok güzel öncelikle konuyu acan osmana ve hepinize tesekkur edıorum...sıkılmadan büyük bir zevk ve şevkle okudum.bende birseyler katmaya calısıorum.elim ve bilgimin yettigi sürece yazmaya devam edeceim.yorumların devam etmesini diliyorum

paylaşımlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DeV GTa HiLeLeRi PaYLaŞıMı[DragonPLTN][Mr:OFAnGeL]
» Kadın olmanın dayanılmaz keyfi (Beyler Dikkat)